<$

Flickr Seçmeleri

  • Matteo 06
  • Sleep
  • Darkroom & Backroom

  • Roger
  • E. E.
  • Dannial
- <$İçimdeki Ayıfont>

<$
"Erkekte cinsel isteği yöneten testosteron kilo sevmiyor! Göbek ise erkeğin seks hayatının bir numaralı düşmanı. Dünyaca ünlü uzmanlar uyarıyor: Bel ölçüsü 94 santim üzerinde olan erkeklerin seks hayatı tehlikede!.."

Diyor bugün kü sabah gazetesi. Şüphesiz haklı ancak saglıgı zararlı yönde etkilemedigi sürece kiloyu sorun olarak görmeyen biriyim (objektif bir bakış olmadı ama neyse) devamında diyorki gazete;

Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen Uluslararası Erkek Sağlığı Kongresi'nde, erkeklerin cinsel isteğini yönlendiren testosteron seviyesinin düştüğü açıklandı. Dünyaca ünlü uzmanlar düşük testosteronun ilk göstergesi olarak kabul ettikleri göbeğin de erkeğin cinsel hayatına darbe vurduğunu söyledi. Kongrede; 46 bedenin üzerinde pantolon giyen erkeklerin cinsel hayatının tehlikede olduğuna dikkat çekildi. Yani 94 santimden daha büyük olan göbekler, testosteron oranını düşürerek erkeğin cinselliğinde ve sağlığında ciddi şekilde sorun yaratıyor.

40'LI YAŞLARDA BAŞLAR
Öte yandan uzmanlar testosteron yetersizliğinin 40'lı yaşlardan sonra giderek büyüdüğüne de değindi. Erkeklerin psikolojilerinden vücut yapılarına kadar etkili olan bu hormonun seviyesi ayrıca genel sağlığın da göstergesi kabul ediliyor. Kongrede; İngiltere'deki St. James Üniversitesi Hastanesi'nin dünyaca ünlü ürologlarından Prof. Dr. Ian Eardley bu konuya dikkat çekti: "Testosteron oranı düşük erkekler kalp ve diyabet hastalığının adayları... Bu hastalıkların bir üst basamağı olan metabolik sendrom onların en büyük sorunu oluyor."

TESTOSTERON=CHECK-UP
Düşük testosteron seviyesinin; göbek, düşük omuzlar ve depresyona yakın bir ruh hali ile cinsel yönden isteksizlik olarak kendini gösterdiğine dikkat çeken Prof. Eardley, GÜNAYDIN'a özel yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "2 bin erkek üzerinde araştırma yaptık. Bu araştırmada 40'lı yaşlardan sonra erkeklerin testosteron seviyelerinin ciddi şekilde düştüğünü belirledik. Testosteron düşmesi ilk belirtisini göbek ile gösteriyor. Bu erkekler fazla yemek yemedikleri halde göbeklerinin çıkmasından yakınıyorlar. Göbekleri çıkınca da, zaten testosteron seviyeleri daha da düşüyor. Tepeden aşağılara kadar inme duygusuna kapılıyorlar. Bu kişilerin beş yıl içinde diyabet ve kalp hastalığına yakalanma yüzdeleri ciddi şekilde artıyor. Bu nedenle aslında testosteron seviyesi önemli bir checkup niteliği de taşıyor, iyi bir gösterge oluyor." Colombia Üniversitesi Klinik Üroloji Profesörü Ridwan Shabsih ise erkeklerde 40 yaşından sonra artan sertleşme ve cinsel problemlerde testosteronun önemli bir neden olabileceği üzerinde durdu. Göbek ölçüsü 94 santimi yani pantolonda 42 bedeni aşan erkekler, düşük testosteron oranında riskli kişiler arasına giriyor. Cinsel sorunu olan erkeklerde kalp hastalığı riski, ilerleyen beş yıl içinde iki kat artıyor.

GÖBEKLERDEN KURTULUN!
Testosteron seviyesinin küçük bir kan testi ile saptanabileceğini anlatan Prof. Dr. Shabsih şunları anlattı: "Gerekirse bu kişilere testosteron tedavisi uygulanır. Biz üç aylık enjeksiyonlar ya da jeller öneriyoruz. Yalnız tedaviye alınmadan önce erkeklerin olası bir üroloji kanseri taramasından geçirilmesi gerekiyor. Çünkü testosteron kanser oluşumuna neden olmaz ama olası bir kanserin ilerlemesine yol açabilir." Doktor kontrolünde yapılan testosteron tedavisinin ardından pek çok erkeğin cinsel yaşamıyla birlikte vücut yapılarının ve genel sağlıklarının da hızla düzelme eğilimine girdiğini vurgulayan Prof. Dr. Shabsih erkekleri uyardı: "Göbek erkeklerin cinselliği üzerine ciddi bir darbedir, önce göbeklerinizden kurtulun!"

Kaynak : www.sabah.com.tr

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorumlar Ana Siteye Aktarılmış ve Kapatılmıştır www.icimdekiayi.com
Eşcinsel Temalı Filmler, Eşcinsel Film, Gay Film

Arşİv

Sİnema Üzerİne

Müzİk Üzerİne

Duyuru & Haber

Bear Art

Reklamlar ve AyIlar

Maİl Bİldİrİmİ

Mail Bildirimi Ne Demek?

FeedBurner tarafından saglanan bu hizmet ile blogta yayınlanan her yeni yazıyı anında mailinize gönderiyoruz. Tek yapmanız gerek yukarıdaki kutucuga mail adresinizi yazıp "Ekle Beni" dedikten sonra açılan küçük pencerede güvenlik kodunu dogru şekilde girmeniz ve onaylamanız.
KAPAT
Rss Ne İşe Yarar?

RSS Reader'ınız ile siteye eklenen yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Her seferinde siteyi kontrol etmekten kurtaracak olan bu özellik için herhangi bir program kullanmıyorsanız. Tavsiyemiz web tabanlı olan Google Reader'dır. RSS hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
KAPAT

YERLİ BLOGLAR

~gaykedi~ DİAGONEL Fenasi Kerim Draga - Bloglandım GLBT Filmler - Timmy Deli AYI Deli Saçması NaKHaR Kedi Ayu TatlıDillim Eşcinsel Sayıklamalar

YABANCI BLOGLAR

WOOF! - Per una Cultura degli Orsi BearMythology’s Weblog Chubarama Ursulalala

Bağlantılar

İçİmdekİ Sesler

Kimdir , Nedir İÇİMDEKİ AYI : Yakında yazılacaktır...