<$

Flickr Seçmeleri

  • Matteo 06
  • Sleep
  • Darkroom & Backroom

  • Roger
  • E. E.
  • Dannial
- <$İçimdeki Ayıfont>

<$
Çok değil, bundan 15-20 yıl vvel, kimi eşcinseller, kendilerini ya da hoşlandıkları kişileri 'Bear' (Ayı) diye çağırmaya başladılar. ABD'nin eşcinsel nüfusunun en yoğun olduğu bölge San Francisco'da aynı anda birkaç grup tarafından Bear Magazine gibi bildiriler yayımlanmaya başlandı. İlerleyen zaman içerisinde, 'Bear Hug/Leather Bear play parties' gibi partiler düzenlendi. Kişisel ilanların yer aldığı BBS (Bulletin Board Services), 'ayılar'ın ilk iletişim ağı oldu. Lone Star adındaki bar da, 'ayılar'ın buluşma mekânı oldu. 'Ayılık' kavramının belgelendiği ilk makale, 1990'da Seattle Gay News adlı gazetede; düzeltilmiş kopyası da hemen ardından Drummer dergisinde yayımlandı. 1992'de ilk uluslararası Bear Expo düzenlendi. Bu organizasyon dahilindeki Ayı Güzellik Yarışması (Mr. Bear) ise fuarın önüne geçti. Tüm bunları, Denver'daki 'Octoberfest', 'Chicago Bear gurur yürüyüşü', New Orleans'taki 'Southern Decadence' gibi bölgesel etkinlikler izledi. 1995 yılında, Bear History Project (BHP) kuruldu. 1995'te ise, Frontier dergisi, Bear idollerinden Mark Mc Quade'i kapakta yayımlayınca, 'ayı' fenomeninde yeni bir çığır açıldı.

www.milliyet.com.tr

İlgili Wikiler : Bear (Eng), Bear Community (Eng)

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar Ana Siteye Aktarılmış ve Kapatılmıştır www.icimdekiayi.com
Eşcinsel Temalı Filmler, Eşcinsel Film, Gay Film

Arşİv

Sİnema Üzerİne

Müzİk Üzerİne

Duyuru & Haber

Bear Art

Reklamlar ve AyIlar

Maİl Bİldİrİmİ

Mail Bildirimi Ne Demek?

FeedBurner tarafından saglanan bu hizmet ile blogta yayınlanan her yeni yazıyı anında mailinize gönderiyoruz. Tek yapmanız gerek yukarıdaki kutucuga mail adresinizi yazıp "Ekle Beni" dedikten sonra açılan küçük pencerede güvenlik kodunu dogru şekilde girmeniz ve onaylamanız.
KAPAT
Rss Ne İşe Yarar?

RSS Reader'ınız ile siteye eklenen yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Her seferinde siteyi kontrol etmekten kurtaracak olan bu özellik için herhangi bir program kullanmıyorsanız. Tavsiyemiz web tabanlı olan Google Reader'dır. RSS hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
KAPAT

YERLİ BLOGLAR

~gaykedi~ DİAGONEL Fenasi Kerim Draga - Bloglandım GLBT Filmler - Timmy Deli AYI Deli Saçması NaKHaR Kedi Ayu TatlıDillim Eşcinsel Sayıklamalar

YABANCI BLOGLAR

WOOF! - Per una Cultura degli Orsi BearMythology’s Weblog Chubarama Ursulalala

Bağlantılar

İçİmdekİ Sesler

Kimdir , Nedir İÇİMDEKİ AYI : Yakında yazılacaktır...