<$

Flickr Seçmeleri

  • Matteo 06
  • Sleep
  • Darkroom & Backroom

  • Roger
  • E. E.
  • Dannial
- <$İçimdeki Ayıfont>

<$
Rize’de fotoğraf sanatçısı Cemal Gülas’la birlikte ormanda yaşayan "Datvi" adlı yavru bozayı, büyüdüğü gerekçesiyle Bursa’daki Karacabey Ayı Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Datvi’nin uyuşturulmadan önce, Cemal Gülas’ın yanından ayrılmak istememesi, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Datvi, son kez süt içtiği Gülas’ın elini tutarken, bakışlarıyla da "Beni bırakma" der gibiydi...

FOTOĞRAF sanatçısı Cemal Gülas’la birlikte Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde ormanlık alanda yaşayan yavru bozayı "Datvi"nin Bursa’daki Karacabey Ayı Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülmesi, insanı duygulandıran görüntülere sahne oldu. Yetkililer, "Ayı bu, ne yapacağı belli olmaz" diyerek, Datvi’nin kamyon kasasındaki kafese konulması için yardım talep etti. Ancak "Esas insanların ne yapacağı belli olmaz, ayıların ne yapacağı bellidir" diyerek yardım talebini geri çeviren Cemal Gülas, Datvi’nin uyuşturucu iğne atan silahla etkisiz hale getirilmesine tanıklık etmemek için eve girdi.

ÖLÜMÜ BEKLEYECEK

Datvi’nin "götürüldüğü hapishanede ölümü bekleyeceğini" savunan Cemal Gülas, şunları söyledi:

"Bu hayvanı doğal yaşam alanına kazandırmak gerekiyordu. O, benim süs hayvanım değildi. Bu hayvan arazide yaşıyordu. Bizim arkamızda 30 bin dönüm arazi var, şimdi bu hayvanı götürdüler. 50 ayıyla 5 dönüm bir arazide yaşatacaklar. O zaman uyutsunlar bu hayvanları. Uyutmak işlerine gelmiyor, çünkü o zaman dünya kadar fondan gelen destekler kesilecek. Bu hayvanlar üzerinden birileri rant sağlıyor."

SEVGİDEN KORKTULAR

Datvi sayesinde insanların kapanları söktüğünü, ayı avlamadığını, sağa sola silahla ateş etmediğini de belirten Gülas, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada üç tane daha ayı var. Eğer birilerinin gitmesi gerekiyorsa ormanın içinde yaşayan biziz, biz insanların gitmesi lazım. Ya da ayılarla birlikte yaşamayı öğrenmemiz lazım. Datvi sevginin kurbanı oldu. Küçükken Datvi’yi sevenler hayvan büyüyünce korkup şikayet ettiler."

Alıntı Hürriyet

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorumlar Ana Siteye Aktarılmış ve Kapatılmıştır www.icimdekiayi.com
Eşcinsel Temalı Filmler, Eşcinsel Film, Gay Film

Arşİv

Sİnema Üzerİne

Müzİk Üzerİne

Duyuru & Haber

Bear Art

Reklamlar ve AyIlar

Maİl Bİldİrİmİ

Mail Bildirimi Ne Demek?

FeedBurner tarafından saglanan bu hizmet ile blogta yayınlanan her yeni yazıyı anında mailinize gönderiyoruz. Tek yapmanız gerek yukarıdaki kutucuga mail adresinizi yazıp "Ekle Beni" dedikten sonra açılan küçük pencerede güvenlik kodunu dogru şekilde girmeniz ve onaylamanız.
KAPAT
Rss Ne İşe Yarar?

RSS Reader'ınız ile siteye eklenen yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Her seferinde siteyi kontrol etmekten kurtaracak olan bu özellik için herhangi bir program kullanmıyorsanız. Tavsiyemiz web tabanlı olan Google Reader'dır. RSS hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
KAPAT

YERLİ BLOGLAR

~gaykedi~ DİAGONEL Fenasi Kerim Draga - Bloglandım GLBT Filmler - Timmy Deli AYI Deli Saçması NaKHaR Kedi Ayu TatlıDillim Eşcinsel Sayıklamalar

YABANCI BLOGLAR

WOOF! - Per una Cultura degli Orsi BearMythology’s Weblog Chubarama Ursulalala

Bağlantılar

İçİmdekİ Sesler

Kimdir , Nedir İÇİMDEKİ AYI : Yakında yazılacaktır...