<$

Flickr Seçmeleri

  • Matteo 06
  • Sleep
  • Darkroom & Backroom

  • Roger
  • E. E.
  • Dannial
- <$İçimdeki Ayıfont>

<$

Lambdaİstanbul Lezbiyen Gey Biseksüel Travesti Transseksüel (LGBTT) Onur Haftası etkinlik programı açıklandı. 23-29 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan haftada, medya, genel ahlak, hukuk ve hak mücadelesi, LGBTT hareketinin diğer toplumsal hareketlerle ilişkileri, Müslüman toplumlarda görünürlük ve aktivizm, psikiyatri ve psikolojideki homofobi, sol siyasetteki LGBTT algısı, trans örgütlenmeleri ve transfobi gibi konuların ele alınacağı oturumların yanı sıra, Türkiyeli LGBTT hareketinin, bileşenlerini tartışacağı “Gökkuşağı Forumu” da yer alacak. ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Güney Afrikalı Gey İmam Muhsin Hendricks ve Prof. Dr. Turgut Tarhanlı gibi isimler oturumlarda konuşmacı olacak.

Etkinlik kapsamında Gamsız Kabere’nin “Cin’Sel Problemler”, Oyun Deposu’nun “Çirkin İnsan Yavrusu”, Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nün “Nar” ve Esmeray’ın “Cadı’nın Bohçası” adlı gösterilerinin yanı sıra İlyas Odman, Ana Hoffner gibi sanatçıların performansları da sergilenecek.

ONUR HAFTASI NASIL OLUŞTU?
1969 yılının Haziran ayında ABD’de New York kentinde yer alan Stonewall Inn adlı eşcinsel kulübüne yapılan polis baskınlarından bunalan bar sakinleri polise karşılık verir. 4 gün süren çatışmada polis geri çekilir. Bu olay “Onur Haftası”nın miladı olarak kabul edilir.

Özlem Zorcan
(BirGün)

Etiketler: , , , , ,

Yorumlar Ana Siteye Aktarılmış ve Kapatılmıştır www.icimdekiayi.com
Eşcinsel Temalı Filmler, Eşcinsel Film, Gay Film

Arşİv

Sİnema Üzerİne

Müzİk Üzerİne

Duyuru & Haber

Bear Art

Reklamlar ve AyIlar

Maİl Bİldİrİmİ

Mail Bildirimi Ne Demek?

FeedBurner tarafından saglanan bu hizmet ile blogta yayınlanan her yeni yazıyı anında mailinize gönderiyoruz. Tek yapmanız gerek yukarıdaki kutucuga mail adresinizi yazıp "Ekle Beni" dedikten sonra açılan küçük pencerede güvenlik kodunu dogru şekilde girmeniz ve onaylamanız.
KAPAT
Rss Ne İşe Yarar?

RSS Reader'ınız ile siteye eklenen yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Her seferinde siteyi kontrol etmekten kurtaracak olan bu özellik için herhangi bir program kullanmıyorsanız. Tavsiyemiz web tabanlı olan Google Reader'dır. RSS hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
KAPAT

YERLİ BLOGLAR

~gaykedi~ DİAGONEL Fenasi Kerim Draga - Bloglandım GLBT Filmler - Timmy Deli AYI Deli Saçması NaKHaR Kedi Ayu TatlıDillim Eşcinsel Sayıklamalar

YABANCI BLOGLAR

WOOF! - Per una Cultura degli Orsi BearMythology’s Weblog Chubarama Ursulalala

Bağlantılar

İçİmdekİ Sesler

Kimdir , Nedir İÇİMDEKİ AYI : Yakında yazılacaktır...